İade ve Değişim Şartları

İade ve Değişim Şartları

ALICI, sözleşme konusu ürün/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde hiçbir sebep göstermek zorunda olmaksızın cayma hakkına sahiptir. Cayma durumunda Satıcı ürün/hizmet nedeniyle kendi hesabına yatırılan tutarı ödemekle yükümlü olup, bankalar tarafından uygulanan havale masrafları veya benzer kesintiler nedeniyle clickmerkez ‘in bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde SATICI’ ya yazılı veya e-posta ile bildirimde bulunulması ve ürün/hizmetin 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve SATICI tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,

 • a) kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürün/hizmetin faturası, (İade edilmek istenen ürün/hizmetin faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır)
 • b) İade formu:
  Alıcının Adı Soyadı veya Unvanı ………………

  Adresi                          ………………

  İade Sebebi                      ………………

  İletişim Bilgileri              ………………
 • c) 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Bu belgelerin SATICI’ ya ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ ya iade edilir.

Süresi içerisinde herhangi bir sebeple iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanacaktır.

Ürün/hizmet SATICI’ ya iade edilirken, ürün/hizmetin teslimi sırasında ALICI’ ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da (muhasebe kayıtlarımızda tutarlılığı sağlamak amacıyla) iade edilmesi gerekmekte olup faturanın ürünle birlikte ya da en geç ürün/hizmetin gönderilmesinden itibaren 5 gün içerisinde SATICI’ ya gönderilmemesi durumunda iade işlemi gerçekleştirilmeyecek, ürün/hizmet aynı şekilde karşı ödemeli olarak ALICI’ ya geri gönderilecektir. Ürün/hizmet ile beraber iade edilecek olan faturanın üzerine de “iade faturasıdır” ibaresi yazılıp ALICI tarafından imzalanacaktır.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla; tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Buna ilaveten:

Ürün/hizmetim iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürün/hizmetin kullanılmamış veya denenmemiş olması şartına bağlıdır.

BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ

ALICI’ nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’ nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’ nın temerrüdünün SATICI’ nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir