CLICKMERKEZ, “Portal”ından Kullanıcılar tarafından kendisine elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgileri, Üyeleri ile yaptığı “CLICKMERKEZ Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklamayacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve “Portal”da çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, CLICKMERKEZ, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Üyelik veya “Portal” üzerindeki çeşitli form ve oylamaların doldurulması suretiyle kullanıcıların kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soyisim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) CLICKMERKEZ’e vermeleri gerekmektedir. CLICKMERKEZ, CLICKMERKEZ Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri CLICKMERKEZ veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir. Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. CLICKMERKEZ tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya CLICKMERKEZ “portal”ı üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; CLICKMERKEZ ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, “CLICKMERKEZ Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, kullanıcının kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

CLICKMERKEZ “Portal”ı dâhilinde başka sitelere link verebilir. CLICKMERKEZ, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Kişisel bilgileriniz; kişi isim-soyisim, firma bilgileri, adresi, telefon numarası, e-posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi içermektedir. CLICKMERKEZ, işbu gizlilik politikasında aksi belirtilmedikçe kişisel bilgilerinizden herhangi birini CLICKMERKEZ’in işbirliği içinde olmadığı şirketlere ve üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Aşağıda belirtilen sınırlı durumlarda CLICKMERKEZ, işbu “Gizlilik Politikası” hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

 

  • Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
  • CLICKMERKEZ’in kullanıcılarla akdettiği “CLICKMERKEZ Üyelik Sözleşmesi”‘nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;
  • Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
  • Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir.

CLICKMERKEZ, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

CLICKMERKEZ, kullanıcılar ve kullanıcıların “Portal”ı kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyasını (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası bir internet sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet’in kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, “Portal”ı kaç kişinin kullandığını, bir kişinin “Portal”ı hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

CLICKMERKEZ, tarafından “Portal” dâhilinde düzenlenen periyodik anketlere cevap veren kullanıcılardan talep edilen bilgiler, CLICKMERKEZ ve işbirliği içindeki kişiler tarafından bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistikî analiz yapmak ve veri tabanı oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır.

CLICKMERKEZ, işbu “Gizlilik Politikası” hükümlerini dilediği zaman “Portal”da yayınlamak suretiyle değiştirebilir. CLICKMERKEZ’in değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri “portal”da yayınlandığı tarihte yürürlülük kazanır.

Aşağıdaki gizlilik beyanları, edindiğimiz belirli türde bilgiye ilişkin bilgi toplama uygulamalarını ele almaktadır:

İstemci Gizlilik Politikası, www.clicksepet.com internet sitesi aracılığıyla satıcılardan ve üyelerden toplanan bilgileri ele almaktadır. Ayrıca kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri nasıl topladığımızı, kullandığımızı ve açıkladığımızı ele almaktadır.

Müşteri Gizlilik Politikası, bir satın alma işlemi gerçekleştirildiğinde www.clicksepet.com (sipariş formunun bulunduğu) internet siteleri aracılığıyla müşterilerden toplanan bilgileri ele almaktadır. Ayrıca kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri nasıl topladığımızı, kullandığımızı ve açıkladığımızı ele almaktadır.

 

  1. Güvenlik Politikası:

 

ClickMerkez, bilgi sistemlerimizle etkileşim içerisindeki tüm tarafların verilerini korumak için yüksek güvenlik standartları yürütmeye kararlıdır. İnternet üzerinden hiçbir veri aktarımının veya bilgi depolama teknolojisinin %100 güvenli olduğu taahhüt edilemez. ClickMerkez, her türlü riski minimuma indirmek ve verilerinizi ve ticari faaliyetinizi korumak için çeşitli önlemler almaktadır. ClickMerkez’ in %100 güvenlik taahhüt etmediğini kabul eder ve güvenlik açıklarının ClickMerkez’ den kaynaklanmayacağını; olası zararların ClickMerkez’ in sorumluluğunda olmayacağını kabul etmektesiniz.

 (i) Şifreleme:

ClickMerkez, siz ve sistemlerimiz arasındaki hassas verilerin şifrelenmesi için güvenilir satıcılardan alınan Güvenli Yuva Katmanlarını (SSL) kullanan şifreleme teknolojilerini kullanmaktadır. ClickMerkez, ayrıca, özel hassasiyete sahip kişisel ve finansal bilgileri saklamak ve korumak için güçlü özel şifreleme yöntemleri kullanmaktadır.

(ii) Kimlik Doğrulama:

ClickMerkez, ticari faaliyetiniz için en iyi güvenlik uygulamalarının ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Pek çok internet sitesinden farklı olarak, ClickMerkez şifrenizi kendisi seçmekte ve size devretmektedir. Şifreleme yöntemlerimiz sayesinde, ClickMerkez şifreniz bizim kendi personelimiz tarafından dahi görüntülenemez veya ele geçirilemez. Diğer internet siteleri, şifre seçmenize olanak tanıyabilir ancak özel karakterler, formatlar veya sayılar gerektirebilir. ClickMerkez’ın şifre politikası şifrenizin güçlü ve tek olduğunu garantilemektedir. Kullandığınız diğer internet sitesi şifrelerinden farklı olarak, ClickMerkez şifreniz, kişisel verilerinizden veya diğer internet sitelerindeki faaliyetlerinizden ele geçirilemez. Bu kimlik doğrulama uygulaması bazen gereksiz gibi görülebilir ancak sizi, verilerinizi ve ticari faaliyetinizi koruma amacıyla uygulanmaktadır.

(iii) Altyapı Teknolojisi:

 ClickMerkez, iyi güvenlik uygulamaları sergileyen teknolojileri, satıcıları ve ortakları seçmektedir. Savunma stratejileri, içerme-temelli kurallar ile kullanılmaktadır ve yalnızca olası ve güvenilir işletmelerin bilinen ve kabul edilebilir faaliyetlerine izin vermektedir. ClickMerkez, hassas bilgilerinizi korumak için geçerli yönetmeliklere uyan fiziki, elektronik ve yöntemsel koruma sağlamaktadır.

ClickMerkez, ClickMerkez sistemleri ile iletişim kuran tüm IP adreslerini otomatik olarak almakta ve sorgulamaktadır. Şüpheli veya hileli davranışlar, özel sistemler ve prosedürler kullanılarak derhal ve doğrudan ele alınmaktadır. Ayrıca, satıcılar, hesaplarını ve ürünlerini, Pazaryerine sunmadan veya satmadan önce, güvenlik departmanımızın onayına sunmalıdır. Bu uygulamalar, yüksek memnuniyet oranları ve düşük maliyet sağlamamıza yardımcı olmaktadır.

(iv) Yorumlar ve Sorular:

Güvenlik Prosedürlerine ilişkin herhangi bir sorunuz, yorumunuz veya endişenizin olması durumunda, bu sorgularınızı Müşteri Hizmetler departmanımıza iletebilirsiniz.

  1. Ağı Kötüye Kullanma Politikası:

 ClickMerkez, müşterilerine ekitap ve yazılım gibi dijital ürünler ve fiziki ürünler satan bir internet satıcısıdır.

 

ClickMerkez ürünlerin promosyonunu yapan binden fazla üyeye sahip bir iletişim ağına sahiptir. Eğer bu sayfaya yönlendirilmişseniz, muhtemelen bu üyelerden biriyle bir problem yaşamışsınızdır. Şikayeti çözmek için lütfen aşağıdaki talimatları takip ediniz.

Tüm ClickMerkez istemcilerinin, hizmetlerimizi, ağı kötüye kullanma, spamleme, hizmeti engelleme ve diğer yasadışı faaliyetler ile bağlantılı olarak kullanmaları yasaklanmıştır. Satın alınan listelere veya farklı yollardan (kırım yoluyla) elde edilen listelere eposta gönderimi kabul edilemez. İstemciler yalnızca mail listesine doğrudan kendi internet sitelerinden katılan alıcılara eposta gönderebilirler.

Soruna neden olan hesaplara karşı düzeltici eylemde bulunabilmemiz için ClickMerkez kaynaklarının kötüye kullanımını hakkında bizi derhal bilgilendiriniz.

İstenmeyen açılır pencere aracılığıyla birçok kez bu sayfaya yönlendirilmişseniz, makinenize virüs bulaşmış olabilir. Bu tür virüsler, casus yazılım temizleme programları kullanılarak temizlenebilir.

İstenmeyen eposta, haber grupları arası gönderimi veya online olarak sınıflandırılmış sitelerdeki ve sosyal paylaşım sitelerindeki suistimali bildirmek için, lütfen bize başvurunuz. Sorun yaratan mesajın başlığında ve tüm metinde kes-yapıştır yapılabiliyorsa, raporunuzla beraber lütfen bu bilgiliyi de iletiniz.

Yeni pencereler açan veya kapanmamakta direnen pencereler gibi fare kapanları kullanan siteleri bildirmek için, lütfen sorun yaratan URL’yi bize iletiniz.

Bu sözleşmedeki hiçbir unsur taraflar arasında herhangi bir temsilcilik, acente, ortaklık veya başka türlü bir ortak girişim ilişkisi olarak yorumlanmayacaktır.

Bir mahkeme veya başka yetkili bir makam tarafından işbu sözleşmenin herhangi bir hükmünün tamamen veya kısmen geçersiz veya yürütülemez olduğuna karar verilirse, bu sözleşmenin diğer hükümlerinin ve söz konusu hükmün geri kalanının geçerliliği etkilenmeyecektir.

Tüm itilaflar vukuunda başkaca bir yetki aranmaksızın İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra daireleri tek yetkili organdır. Alıcı ile sizin aranızdaki hukuki çekişmelerin tarafı olmayan Clickmerkez; bu muhtemel çekişmeler ile ilgili olarak yargı mercilerince talep edilmeyen hiçbir desteği sağlamakla yükümlü değildir. Clickmerkez, tüm kayıtlarını gerekli veya zaruri olmadıkça yalnızca kendi bünyesinde tutacaktır.

Alıcı veya Clickmerkez ile yaşanan tüm sorunlar için Clickmerkez’ e bu sorunu açıkça anlatan email atılması ve 3 gün içerisinde cevap beklenmesi dava yoluna müracaat şartıdır. Clickmerkez, kullanıcı sayısı fazlalığı sebebiyle, başvuracağı hukuki yollarda bu ön şarta tabi değildir.