Gizlilik Politikası

1.Güvenlik Politikası:

ClickSepet, bilgi sistemlerimizle etkileşim içerisindeki tüm tarafların verilerini korumak için yüksek güvenlik standartları yürütmeye kararlıdır. İnternet üzerinden hiçbir veri aktarımının veya bilgi depolama teknolojisinin %100 güvenli olduğu taahhüt edilemez. ClickSepet, her türlü riski minimuma indirmek ve verilerinizi ve ticari faaliyetinizi korumak için çeşitli önlemler almaktadır. ClickSepet’ in %100 güvenlik taahhüt etmediğini kabul eder ve güvenlik açıklarının ClickSepet’ den kaynaklanmayacağını; olası zararların ClickSepet’ in sorumluluğunda olmayacağını kabul etmektesiniz.

(i) Şifreleme:

ClickSepet, siz ve sistemlerimiz arasındaki hassas verilerin şifrelenmesi için güvenilir satıcılardan alınan Güvenli Yuva Katmanlarını (SSL) kullanan şifreleme teknolojilerini kullanmaktadır. ClickSepet, ayrıca, özel hassasiyete sahip kişisel ve finansal bilgileri saklamak ve korumak için güçlü özel şifreleme yöntemleri kullanmaktadır.

(ii) Kimlik Doğrulama:

ClickSepet, ticari faaliyetiniz için en iyi güvenlik uygulamalarının ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Pek çok internet sitesinden farklı olarak, ClickSepet şifrenizi kendisi seçmekte ve size devretmektedir. Şifreleme yöntemlerimiz sayesinde, ClickSepet şifreniz bizim kendi personelimiz tarafından dahi görüntülenemez veya ele geçirilemez. Diğer internet siteleri, şifre seçmenize olanak tanıyabilir ancak özel karakterler, formatlar veya sayılar gerektirebilir. ClickSepet’ın şifre politikası şifrenizin güçlü ve tek olduğunu garantilemektedir. Kullandığınız diğer internet sitesi şifrelerinden farklı olarak, ClickSepet şifreniz, kişisel verilerinizden veya diğer internet sitelerindeki faaliyetlerinizden ele geçirilemez. Bu kimlik doğrulama uygulaması bazen gereksiz gibi görülebilir ancak sizi, verilerinizi ve ticari faaliyetinizi koruma amacıyla uygulanmaktadır.

(iii) Altyapı Teknolojisi:

 ClickSepet, iyi güvenlik uygulamaları sergileyen teknolojileri, satıcıları ve ortakları seçmektedir. Savunma stratejileri, içerme-temelli kurallar ile kullanılmaktadır ve yalnızca olası ve güvenilir işletmelerin bilinen ve kabul edilebilir faaliyetlerine izin vermektedir. ClickSepet, hassas bilgilerinizi korumak için geçerli yönetmeliklere uyan fiziki, elektronik ve yöntemsel koruma sağlamaktadır.

ClickSepet, ClickSepet sistemleri ile iletişim kuran tüm IP adreslerini otomatik olarak almakta ve sorgulamaktadır. Şüpheli veya hileli davranışlar, özel sistemler ve prosedürler kullanılarak derhal ve doğrudan ele alınmaktadır. Ayrıca, satıcılar, hesaplarını ve ürünlerini, Pazaryerine sunmadan veya satmadan önce, güvenlik departmanımızın onayına sunmalıdır. Bu uygulamalar, yüksek memnuniyet oranları ve düşük maliyet sağlamamıza yardımcı olmaktadır.

(iv) Yorumlar ve Sorular:

Güvenlik Prosedürlerine ilişkin herhangi bir sorunuz, yorumunuz veya endişenizin olması durumunda, bu sorgularınızı Müşteri Hizmetler departmanımıza iletebilirsiniz.

2.Ağı Kötüye Kullanma Politikası:

 ClickSepet, müşterilerine ekitap ve yazılım gibi dijital ürünler ve fiziki ürünler satan bir internet satıcısıdır.

ClickSepet ürünlerin promosyonunu yapan binden fazla üyeye sahip bir iletişim ağına sahiptir. Eğer bu sayfaya yönlendirilmişseniz, muhtemelen bu üyelerden biriyle bir problem yaşamışsınızdır. Şikayeti çözmek için lütfen aşağıdaki talimatları takip ediniz.

Tüm ClickSepet istemcilerinin, hizmetlerimizi, ağı kötüye kullanma, spamleme, hizmeti engelleme ve diğer yasadışı faaliyetler ile bağlantılı olarak kullanmaları yasaklanmıştır. Satın alınan listelere veya farklı yollardan (kırım yoluyla) elde edilen listelere eposta gönderimi kabul edilemez. İstemciler yalnızca mail listesine doğrudan kendi internet sitelerinden katılan alıcılara eposta gönderebilirler.

Soruna neden olan hesaplara karşı düzeltici eylemde bulunabilmemiz için ClickSepet kaynaklarının kötüye kullanımını hakkında bizi derhal bilgilendiriniz.

İstenmeyen açılır pencere aracılığıyla birçok kez bu sayfaya yönlendirilmişseniz, makinenize virüs bulaşmış olabilir. Bu tür virüsler, casus yazılım temizleme programları kullanılarak temizlenebilir.

İstenmeyen eposta, haber grupları arası gönderimi veya online olarak sınıflandırılmış sitelerdeki ve sosyal paylaşım sitelerindeki suistimali bildirmek için, lütfen bize başvurunuz. Sorun yaratan mesajın başlığında ve tüm metinde kes-yapıştır yapılabiliyorsa, raporunuzla beraber lütfen bu bilgiliyi de iletiniz.

Yeni pencereler açan veya kapanmamakta direnen pencereler gibi fare kapanları kullanan siteleri bildirmek için, lütfen sorun yaratan URL’yi bize iletiniz.

Bu sözleşmedeki hiçbir unsur taraflar arasında herhangi bir temsilcilik, acente, ortaklık veya başka türlü bir ortak girişim ilişkisi olarak yorumlanmayacaktır.

Bir mahkeme veya başka yetkili bir makam tarafından işbu sözleşmenin herhangi bir hükmünün tamamen veya kısmen geçersiz veya yürütülemez olduğuna karar verilirse, bu sözleşmenin diğer hükümlerinin ve söz konusu hükmün geri kalanının geçerliliği etkilenmeyecektir.

Tüm itilaflar vukuunda başkaca bir yetki aranmaksızın İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra daireleri tek yetkili organdır. Alıcı ile sizin aranızdaki hukuki çekişmelerin tarafı olmayan ClickSepet; bu muhtemel çekişmeler ile ilgili olarak yargı mercilerince talep edilmeyen hiçbir desteği sağlamakla yükümlü değildir. ClickSepet, tüm kayıtlarını gerekli veya zaruri olmadıkça yalnızca kendi bünyesinde tutacaktır.

Alıcı veya ClickSepet ile yaşanan tüm sorunlar için ClickSepet’ e bu sorunu açıkça anlatan email atılması ve 3 gün içerisinde cevap beklenmesi dava yoluna müracaat şartıdır. ClickSepet, kullanıcı sayısı fazlalığı sebebiyle, başvuracağı hukuki yollarda bu ön şarta tabi değildir.