Sahtekarlık Koruması

Sahtekarlık Koruması Nedir?

ClickMerkez altyapısı üzerinde çalışan ve iki ayrı aşamaya sahip önleyici bir sistemdir.

Sahtekarlık Koruması Nasıl Çalışır?

Sistem iki aşamada çalışır:

İlk aşama: ClickMerkez tarafından yapılan kontrolleri kapsamaktadır.

  • ClickMerkez platformunda çalışan otomatik kontrol sistemi; satışları, kayıtları, tıklamaları birçok değişkene göre analiz eder ve rapor olarak ClickMerkez yönetimine gönderir.
  • ClickMerkez yönetimi, bu rapor üzerinde araştırma yapar ve şüpheli işlemleri inceleme altına alır.

İkinci aşama: Ürün sahibi ve ClickMerkez arasında ortaklaşa gerçekleştirilen kontrol sürecidir.

İlk aşama sonucunda oluşan şüpheli satışlar, kayıtlar ve tıklamalar tek tek ürün sahibi ile birlikte kontrol edilir. Geçersiz, sahte bilgiler içeren işlemler “Reddedildi” şeklinde etiketlenir. RED işlemi; sistem tarafından otomatik yapılabildiği gibi, gerekli incelemeler sonucunda ClickMerkez yönetimi tarafından da yapılabilmektedir.

Sahtekarlık Koruması Neden Var?

Sistem; ClickMerkez, satış ortağı ile ürün sahiplerinin haklarını korumak ve  sahte işlemlerin önüne geçmek için çalışmaktadır. Sahte işlemler, engellenmezse, bu tür bir yapıya zarar verebilecek önemli etkenlerden biridir. ClickMerkez platformu üzerinde buluşan iş ortağı ve ürün sahiplerinin güven içerisinde para kazanmaları temel hedefimizdir. Sisteme kayıtlı tüm ürün sahiplerine güçlü ve güvenilir bir ortaklık ağı sunmak istiyoruz. Bu yapı içerisinde verilen komisyonların, hak eden kişilere dağıtılmasını sağlamak bizim görevimizdir.
Sahtekarlık Korumasının Sonuçları Nelerdir?
Sahtekarlık Koruması sistemine takılan işlemler, doğrudan size yöneltilmiş bir sahtekarlık suçlaması değildir. Yayınladığınız linkleri kullanarak bu tür girişimler içine giren 3. şahıslar olabilir. Özellikle kayıt başı komisyon veren ürünlerde, kazancınızın bir kısmını kayıt olan kişiye vermeyi önerdiğiniz durumlarda bu problemle karşılaşabilirsiniz. Sonuç olarak, oluşan komisyonlardan kazanç elde etmek isteyen 3. şahıslar sahte bilgilerle formları tekrar tekrar doldurup, geçersiz işlemler oluşmasına sebep olabilirler. Bu ve buna benzer durumlar tespit edildiğinde, ilgili ortak ya da ortaklara ClickMerkez tarafından uyarı yazısı gönderilir. Aynı işlemler tekrarlanmaya devam edildiği takdirde, ortaklık kaydı ve oluşan komisyonlar sistemden kalıcı olarak silinir. Satış ortakları için Sahtekarlık Koruması, kaliteli ve sağlam trafik oluşturma zorunluluğu getirmektedir. Ortak olarak, kampanya ile ilgilenen ziyaretçileri siteye yönlendirmek, kazancınızı artıracaktır. Sahtekarlık Koruması sistemine takılan işlemler sayesinde, yaptığınız tanıtımları gözden geçirme ve iyileştirme fırsatı da yakalayabilirsiniz.