Ödeme Koşulları

ClickMerkez olarak ürün sahipleri ve satış ortaklarımızın ödemelerini ayrı hesaplıyoruz. Satış ortaklarımızın ödemeleri 15 günlük periyodlar halinde, ürün sahiplerinin ödemeleri ise ayda bir kez yapılmaktadır. Ortakların ödemelerinde, her ayın 1. ve 16. günü hesap kesimi yapılır. Alt limit olan 50 TL doldurulduğu takdirde, ödeme hesap kesim tarihinden 7 gün sonra ilgili hesaba yatırılır. Satış yapmış, henüz 50 TL alt limiti doldurmamış iş ortaklarının kazancı ise bir sonraki döneme devredilir. Bir sonraki dönemde 50 TL alt limit doldurulmuş ise ilgili dönem kazancı ve bir önceki dönemden devreden tutar toplanarak ilgili hesaba yatırılır.

Ürün sahiplerine yapılacak ödemeler için her ayın 1. günü hesap kesim yapılır ve alt limit sınırı olmaksızın hesap kesim tarihinden 7 gün sonra ilgili hesaba ödeme yapılır.

Yurtiçi ve Yurtdışı Ödeme Koşulları

Yurtiçinde yaşayan satış ortağı ve ürün sahibi hak ettiği kazancı sadece banka havalesi ile alabilir.Yurtdışında yaşayan satış ortağı ve ürün sahibi hak ettiği kazancı PayPal ve banka havalesi ile alabilir.

Yapılan ödemelerde doğacak banka ve PayPal masrafları alıcıya aittir.

Yasal Kesinti

Satış ortağı ve ürün sahibi hesaplarına ilgili dönemlerde ödeme yapılırken %17 stopaj vergi kesintisi uygulanır. Kesilen bu tutar satış ortağı ve ürün sahibi adına devlete ödenir. Stopaj vergilerinin makbuzları istenildiği takdirde, merkez ofisimizden elden teslim alınabilir ya da kargo ücretleri alıcıya ait olmak üzere ClickMerkez tarafından gönderilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir